Yaşam

Abdal Musa’yı Anma Etkinlikleri başlıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Elmalı Belediyesi, Tekke Köyü Abdal Musa Kültürü Araştırma ve Yaşatma Derneği ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenecek Abdal Musa’yı Anma Etkinlikleri 23-24-25 Haziran tarihlerinde Tekke’de yapılacak. Elmalı Mahallesi’ne bağlı.

 

18. Uluslararası 39. Ulusal Abdal Musa’yı Anma Etkinlikleri 23 Haziran Cuma Günü

Elmalı Tekke Mahallesi’nde saat 12:00’de Türbe Ziyareti ile başlayacak. Saat 13.00’de ise aşıklar yarışı, cem ve semah gösterileri yapılacak. Anma etkinlikleri, 23 Haziran Cuma günü saat 19.00’da Antalya Komponent Semah Takımı’nın Amfi Tiyatro’da yapacağı açılış konuşması ve sema töreni ile devam edecek.

SABAHAT AKKIRAZ KALBLERE DOKUNACAK

Cuma akşamı 19.30’da Hüseyin Kalkan, 20.00’de Emrah Ezgi Doğan, 20.30’da Emre Dayıoğlu, 21.00’de Uğur Önür ve 21.30’da Saygın Şahin konseri verilecek. Saat 22:00’de Karacaahmet Semah Topluluğu’nun ardından Türk Halk Müziği’nin güçlü yorumcusu Sabahat Akkiraz türküleriyle gönüllere dokunacak. İlk gün anma etkinlikleri

23.30’da Serpil Efe konseri ile sona erecek.

TÜRKÜ BAYRAMI YAŞANACAK

Abdal Musa’yı Anma Etkinliklerinin ikinci gününde Türbede cem ve semahlar yapılacak. 24 Haziran Cumartesi günü saat 18.30’da amfi tiyatroda Tahtacı Semah gerçekleştirilecektir. Anma etkinliklerinin resmi açılışı saat 19.00’da saygı duruşu, İstiklal Marşı ve protokol konuşmaları ile gerçekleştirilecek. Saat 20.00’de Abdal Musa Semah Topluluğu’nun ardından 20.30’da Ebru İlhan, 21.00’de Prens Türkdoğan-İhsan Güvercin ve 21.30’da Fatih Demirhan konser verecek. Saat 22:00’de İlyas Şimşek güçlü sesiyle türkü ziyafeti sunacak. Etkinliklerin ikinci günü ise Nadir Balkır konseriyle sona erecek.

TEKKE KÖYÜ TANITILACAK

Etkinlikler kapsamında Elmalı’da Serhan Asker ile Muhteşem Anılar Programı gerçekleştirilecek. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve usta sanatçı Sabahat Akkiraz’ın katılımıyla Abdal Musa Elmalı Tekke Köyü’nün kültürü ve doğal güzellikleri tüm Türkiye’ye tanıtılacak. 18. Uluslararası 39. Ulusal Abdal Musa’yı Anma Etkinlikleri, 25 Haziran Pazar günü türbe ziyareti ve uğurlama töreniyle sona erecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Yenikent Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu