Haber

ABD’li ve Avrupalı ​​yetkililer Ukrayna hükümeti ve Rusya ile barış görüşmelerine başladı

ABD’li ve Avrupalı ​​yetkililerin “Rusya ile olası barış görüşmelerine ilişkin” Ukrayna hükümetiyle görüşmeye başladığı iddia edildi.

Amerikan kanalı NBC News, isminin gizli kalmasını isteyen ABD’li yetkililere atıfta bulunarak, bu görüşmelerin Ukrayna’nın Rusya ile anlaşmaya varmak için nelerden vazgeçmek zorunda kalabileceğine dair çok geniş bir çerçeveyi içerdiğini iddia etti.

Haberde, Rusya-Ukrayna Savaşı’nın “çıkmaza gelmesi” sonrasında Ukrayna ile barış görüşmelerine ilişkin görüşmelerin yapıldığı, Rusya’nın sonsuz kaynaklarına rağmen Ukrayna’nın güç kaybettiği düşüncesinin olduğu, ABD ve Avrupa’nın barış görüşmelerinin devamına ilişkin endişelerinin olduğu belirtildi. Ukrayna’ya Batı yardımı. .

Haberde, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarının başlamasından bu yana Ukrayna’daki savaşın kamuoyunun ilgisini daha az çektiği ve ABD hükümetinde rahatsızlık yarattığı ileri sürülerek, bu durumun Kiev’e ek yardım sağlanmasını zorlaştıracağı yönünde endişelerin olduğu öne sürüldü.

Haberde, ABD Başkanı Joe Biden yönetimi ve müttefik ülkelerin Ukrayna’ya silah göndermeye devam edebileceği ancak bu ülkenin askeri kaynaklarının azalacağı yönünde endişelerin olduğu belirtildi.

Haberde, Biden yönetiminin Rusya’nın müzakerelere yanaşacağına dair herhangi bir belirtisinin bulunmadığı ve Moskova’nın, ABD ve müttefiklerinin Ukrayna’ya olan bağımlılığı azalana kadar savaşı sürdürmeyi düşündüğü belirtildi.

Haberde ayrıca Ukrayna’nın Rusya’ya yönelik saldırısında fazla ilerleme kaydedememesinin, yardım göndermeye devam edilmesi yönündeki halk desteğini azalttığına da dikkat çekildi.

NATO Ukrayna’ya güvenlik garantisi verebilir

ABD’li yetkililerin, Zelenskiy’in müzakere teklifini kabul etmesi için NATO’nun güvenlik garantileri sunabileceğini, böylece Ukraynalıların Rusya’nın bir daha saldırmayacağından emin olabileceklerini belirttikleri bildirildi.

Haberde Rusya ve Ukrayna’nın müzakerelere ilişkin tutumunda herhangi bir değişiklik olmadığı, müzakerelerin imkansız değil zor olduğu vurgulandı.

Ayrıca haberde, ABD’li yetkililerin Rusya’nın kış aylarında Ukrayna’daki kritik altyapı tesislerini hedef alacağı yönünde değerlendirme yaptığı belirtildi.

Zelenskiy Batı baskısı iddialarını reddetti

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskiy, NBC’nin haberine ilişkin yaptığı açıklamada, şu anda Rusya ile müzakere zamanı olmadığını belirterek, Batı’nın kendisine bu yönde baskı yaptığı iddialarını reddetti.

Zelenskiy, açıklamasında Ukrayna toplumunun tutumuyla örtüşen durumun herkes tarafından bilindiğine dikkat çekerek, Rusya ile görüşüp bir şeyler vermelerinin mümkün olmadığını kaydetti.

finikeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Yenikent Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu