Haber

AK Parti üyesi Kurtulmuş, Bağcılar’da Doğu ve Güneydoğu dernekleri toplantısında konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “14 Mayıs 1950 nasıl Türk siyaseti için bir milat olduysa, 14 Mayıs 2023 de Türk siyaseti için yeni bir milat, yeni bir başlangıç ​​olacak ve Türk Yüzyılının kapıları Türkiye’ye açılacaktır. son.” söz konusu.

Doğu ve Güneydoğu derneklerinin Bağcılar’daki Kadir Topbaş Halk Sarayı’nda düzenlediği hemşehriler toplantısında konuşan Kurtulmuş, AK Parti’nin 21 yıllık iktidar döneminde önemli demokratik kazanımlarını hatırlattı.

14 Mayıs seçimlerinin Türkiye’nin yön belirleme seçimi olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, “Bu sadece kimin cumhurbaşkanı, kimin milletvekili olacağı seçimi değil, Türkiye’nin, bu aziz vatanın hangi yöne gideceği seçimidir. , bu büyük millet alacaktır.” dedi.

Millet İttifakı’nı eleştiren Kurtulmuş, “7 kişi köşebaşındaki bakkalı bile bir arada çalıştıramaz, işletemez” dedi. söz konusu.

AK Parti siyasetinin birleştirici bir dil olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, “Bizim kitabımızda ayrımcılık yok. Ötekileştirme yok. Bu seçim, kapsayıcılarla kimlik siyaseti üzerinden kavga edenler üzerine olacak.” dedi.

Türkiye’ye yön vermek isteyen güçlerin karşısında milletin ayağa kalkacağına inandıklarını ifade eden Kurtulmuş, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Türkiye sadece kendisi değil, tüm dünya milletlerinin öncüsü ve sözcüsü olma kapasitesine sahip bir ülkedir. Bu nedenle diyoruz ki, ya Türkiye adil bir dünya kurma yönünde karar verecek, ya da yedi yama paketinin etrafındakiler, ‘Eksenimizi kaydırmayalım’ diyor. Dönüp kendilerine çizilen eksende dönecekler, bu elbise bu millete dar geliyor, onun ABD’si, Avrupa’sı filanca bize ‘Dur orada’ diyecekler. ve asla orada duracak bir millet olmayacağız.”

Yapıcıoğlu: “Mazlumların duası Cumhurbaşkanımızla”

Programa katılan HÜDA PAR Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu da 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerin önemine dikkat çekti.

Yapıcıoğlu şunları söyledi:

“56 İslam ülkesinde ve dünyanın diğer ülkelerinde bu seçimlere gözünü dikmiş 2 milyara yakın kardeşimiz var. Filistin’in gözü burada. Mısır’da, Libya’da, Cezayir’de, Irak’ta, Suriye’deki kardeşlerimizin gözü onların üzerinde. Özellikle “Mazlum İslam coğrafyalarındaki kardeşlerimizin gözleri bu seçimde. Ümmetin dört bir yanından maruz kaldıkları baskılardan dolayı ülkemize sığınan kardeşlerimiz var. Kalpleri bu seçim için atıyor. Mazlumların duası Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la, bunu biliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Yenikent Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu