Haber

Ankara Yolunda Gece Vardiyası

Ankara yolunda gece vardiyası

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi bir yandan yeni yollar açarken, diğer yandan mevcut yolların iyileştirilmesi çerçevesinde asfalt yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Ana arterlerde trafiği aksatmamak için gece saatlerinde çalışan ekipler, iki gece süren hummalı çalışmayla Yüksek İhtisas Kavşağı ile Mimar Sinan Kavşağı istikametine giden Ankara yolunun ortasını yeniledi.

Bursa’da ulaşım sorununa temelli çözümler üretmek amacıyla raylı sistemler, yeni yollar, akıllı kavşaklar ve toplu taşıma gibi birçok yatırımı hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, mevcut yolların daha sağlıklı hale getirilmesi için 17 ilçede asfalt yenileme çalışmalarına hız verdi. . İlçe ve şehir merkezlerinde ana arterlerde trafiğin aksamaması için çalışmalar gece saatlerinde yapılıyor. Bu kapsamda doğu-batı aksında Bursa trafiğinin can damarı olan Bursa-Ankara karayolunun asfaltı gece boyu devam eden çalışmalarla baştan yenileniyor. Yolun Yüksek İhtisas Kavşağı ile Mimar Sinan Kavşağı’nın Ankara girişi istikametinde ortasında kalan 800 metrelik bölümü 1600 ton asfalt kaplama ile daha konforlu hale getirildi.

Cuma gecesi saat 23.59’da yolun trafiğe kapatılmasıyla başlayan çalışmada hudutta frezeleme çalışması yapıldı. Ulaşım ekiplerinin yanı sıra BUSKİ ekipleri de sınırda altyapı yenileme çalışmaları gerçekleştirdi. Cumartesi sabahı açılan yolda trafiği aksatmamak için cumartesi gece yarısından sonra asfaltlama çalışmaları başladı. Yol, asfalt dökme makineleri, merdaneler ve saha işçilerinin hummalı çalışmasıyla pazar sabahının ilk saatlerinde trafiğe açıldı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa’nın 17 ilçesinin önceliklerinin farklı olduğunu ancak ulaşım sorununun her ilçenin ortak sorunu olduğunu hatırlattı. Bu nedenle hiçbir ilçede altyapı ve ulaşım yatırımlarından taviz vermediklerini kaydeden Başkan Aktaş, “Bursa’da karayolu ulaşımının ana omurgası Bursa-Ankara yolu. Dolayısıyla bu hatta çalışmak gerçekten çok zor. Gruplarımız, yolun yıpranan kısımlarını yenilemek için program dahilinde gece çalışıyor.Yüksek “İhtisas ortasını ve Mimar Sinan Kavşağı’nı iki gecede yeniledik. Çalışmalarımız bundan sonra Otosansit ve Gürsu Kavşağı’nda olacak. Ardından yolun yönünü yenileyeceğiz. Trafiğin akışını fazla bozmamak için gece çalışıyoruz” dedi.

habersarikaya.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Yenikent Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu