Haber

Antalya’daki Narkotik Operasyonlarında Çok Miktarda Uyuşturucu Ele Geçirildi

Antalya’da ekim ayında gerçekleştirilen narkotik operasyonlarda 28 kilo esrar, 43 kilo kokarca, 7 kilo metamfetamin, 2 kilo eroin, 1 kilo kokain, 135 bin sentetik uyuşturucu, 1 kilo 500 gram sentetik kanabinoid ele geçirildi. (yaklaşık 3 milyon adet kullanılabilir) kağıt ele geçirildi. .

Antalya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, il genelinde uyuşturucu madde temininin engellenerek geleceğin teminatı olan gençlerin kötü alışkanlıklardan korunması amacıyla uyuşturucu madde taşımacılığı ve ticareti yapan kişi ve grupların yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor. İl genelinde uyuşturucu kaynağının kurutulması, ticaretinin ve kullanımının engellenmesi amaçlanıyor.

98 kişi, işlemlerin ardından sevk edildiği yetkililer tarafından tutuklandı.

Bu kapsamda Ekim 2023’te 943 uyuşturucu olayında 1.044 kişi hakkında dava açıldı. Aranan 65 kişi yakalandı, 98 kişi ise işlemlerin ardından sevk edildiği yetkililerce tutuklandı.

Yaklaşık 3 milyon kullanım için A4 öğesi

Bu etkinliklerde; 28 kilo esrar, 43 kilo kokarca, 7 kilo metamfetamin, 2 kilo eroin, 1 kilo kokain, 135 bin sentetik uyuşturucu, 500 gram kağıda emilmiş 1 kilo sentetik kanabinoid (yaklaşık 3 milyon kullanım), 5 bin 400 adet narkotik/uyarıcı hap, 30 adet hassas terazi, 2 adet tabanca, 2 adet av tüfeği ve 56 adet fişek ele geçirildi. – ANTALYA

haber-kizilirmak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Yenikent Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu