Teknoloji

Apple CEO’su Tim Cook: Üretken yapay zeka üzerinde çalışıyoruz

HANDE BERKTAN

ABD’li teknoloji devi Apple’ın CEO’su Tim Cook “yapay istihbarat Onsuz mümkün olmayacak teknolojik gelişmelere dikkat çekti.

Tim Cook şirketin yapay istihbarat üretken yapay zeka alanında büyük yatırımlar yaptığını ve yeni ürün geliştirmeleri üzerinde çalıştıklarını duyurdu .

Cook, “Yapay istihbarat Makine öğrenimiyle neler yaptığımıza ve bunları nasıl kullandığımıza bakarsanız, biz geliştirdik Her işin ayrılmaz bir parçası olan temel teknolojiler . Özellikle iOS 17, Personal Voice ve Live Voicemail gibi son sürümlerde uygulamalar, yapay istihbarat dayalı . Saatlerde Düşme Algılama, Çarpışma Algılama ve EKG gibi hayat kurtaran özellikler R bu temel teknolojilere dayanarak Öyle. ” açıkladı.

Yine yapay istihbarat Tabanlı uygulamalara örnekler veren Tim Cook, şunları söyledi: Örneğin ALS dahil çeşitli sağlık sorunları nedeniyle konuşma yeteneğini kaybeden kişiler için. kişisel ben ses Yapay zeka ile geliştirdik. Bu özelliği kullanmak için kişiler öncelikle 15 dakika boyunca metin komutlarını cihazın mikrofonuna okuyarak harcıyorlar. Daha sonra, makine toplama teknolojilerini kullanarak ses, kendilerine benzeyen kendi Kişisel Seslerini oluşturmak için iPhone, iPad veya Mac’lerinde yerel olarak işlenir. yorucu. ” söz konusu.

Apple’ın üretken yapay istihbarat Yeni teknolojilere yatırım yaptığını ve bu alanda sorumlu bir yaklaşım benimseyeceğini belirten Cook, bu yeni teknolojilerin zaman içinde ürün geliştirmede merkezi bir rol oynayacağını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Yenikent Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu