Yaşam

Binali Yıldırım’dan Sinan Ogan açıklaması: Onun önemsediği konulara biz de önem veriyoruz

Türkiye, 14 Mayıs’ta bir kez daha Recep Tayyip Erdoğan’ı tercih etti.

Rekor katılımın olduğu seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 49,52 ile birinci çıkarken, Kemal Kılıçdaroğlu’nun oyu yüzde 44,88 ve Sinan Ogan’ın oyu yüzde 5,17 oldu.

Erdoğan ve Kılıçdaroğlu’nun ortasında seçim yapmak için 28 Mayıs’ta yeniden sandık başına gidilecek.

Binali Yıldırım’dan Sinan Ogan açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım, TRT Haber’de ikinci turda kimi destekleyeceği merak edilen Sinan Ogan hakkında da konuştu.

Binali Yıldırım, “Sinan Ogan 28 Mayıs kararını açıklayacak. Akıllarından geçenlerle ilgili herhangi bir tahminde bulunmayacağım. Sinan Ogan’ın hassas olduğu ve çok önemsediği konular bizim de önemsediğimiz konular. Farklılıklar var mı? Ekonominin yönetiminde bir takım sorunlar var Mülteciler var mı Aslında yok ama ne yazık ki mültecileri bize karşı kullanmak için abartarak, saptırarak propaganda yapıyorlar.”sözlerini kullandı.

Yıldırım konuşmasına şöyle devam etti: “Can güvenliğinden daha değerli bir şey var mı? Canlarını feda ederek buraya geliyorlar. Suriye’de bir otorite boşluğu oluştu. Oradaki rejim bir tarafını düşman, bir tarafını düşman görüyor. Arkadaş uluslararası sözleşmelerde bir insan can güvenliği ile karşı karşıya kalmışsa ‘ben onu kabul etmiyorum’ diyemezsiniz. Ne yapıyoruz önce Fırat Kalkanı Harekatı’nı gerçekleştirdik, o bölgeyi kontrol altına aldık, sonra Zeytin Dalı Harekatı’nı gerçekleştirdik, bölgeyi kontrol altına aldık, geçen yıl Barış Pınarı Harekatı ile güvenlik şeridimizi genişlettik. . “Bu güvenlik şeridinin oluşturulmasının artık iki büyük katkısı var. Bir terör devletini önlemek ve ikincisi, terörü sınırlarımıza ulaşmadan önlemek. Oradaki otorite boşluğu kısa sürede biterse eminim ki insanlar oraya daha çabuk gelecektir” dedi.söz konusu.

“Mülteciler gidecek”

Binali Yıldırım, mülteciler üzerine, “Ülkelerine gidecekler. İlk etapta 1 milyon mülteciyi gitmeleri için göndereceğiz. Çünkü İdlib tarafında onların yaşayacakları yerleri, evleri, okulları yapıyoruz, altyapısını oluşturuyoruz.” güvenliği sağlayacak.”şeklinde konuştu.

haber-guneysinir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Yenikent Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu