Hakkında

Binance CEO’su eleştirilere cevap verdi: Kurtarma planı hakkında konuştu

Investing.com – Binance CEO’su Changpeng Zhao, Bloomberg’e kripto gündemindeki hususlar hakkında görüşlerini iletti. 

CZ, son röportajında FTX’in kesime tesiri, Coinbase rezervleri hakkında yorumları ve son olarak Binance’in açıkladığı kurtarma fonu hakkında konuştu. 

Binance CEO’su, Coinbase’in Bitcoin varlıkları ve Grayscale’in son durumu hakkında yazdığı tweet’i silmesi hakkında konuşurken yaptığı paylaşımda yalnızca birtakım makalelere atıfta bulunduğunu söyledi. Zhao, tweet’inin kripto topluluğu tarafından yanlış anlaşıldığını ve bu yüzden sildiğini lisana getirirken Coinbase ve Grayscale hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmadığını da kelamlarına ekledi. 

Son zamanlardaki paylaşımlarıyla birçok kişi tarafından FUD’u (korku, belirsizlik, şüphe) yaydığı konusunda sert eleştirilen Zhao, asla bu türlü bir niyetinin olmadığını söyledi. Fakat bir itirafta bulunarak daha evvel FTT token satışı hakkında konuşmadığı ve FTX’in bu kadar büyümesine müsaade verdiği için pişman olduğunu da lisana getirdi. 

Binance, kurtarma planı için 1 milyar dolarlık fon ayırdı

Binance CEO’su geçen hafta piyasadaki itimadı yine tesis etmek ve kısa vadede likidite sıkışıklığına giren birtakım şirketlere yardım etmek gayesiyle bir kurtarma fonu kuracaklarını duyurmuştu. Piyasa tarafından olumlu karşılanan bu gelişmenin akabinde CZ, son röportajında fon hakkında kimi ayrıntıları aktardı.

Zhao, fonun şeffaf bir yapıda olmasını istediklerini, buna nazaran fona iştirak sağlayacak olan şirketlerin, fonlarını halka açık bir kripto para adresine göndermeleri gerekeceğini kelamlarına ekledi. 

Changpeng Zhao, problemli şirketleri satın almak için birinci olarak 1 milyar dolarlık bir limit belirlediklerini söyledi. CZ, buna nazaran 2023’ün birinci yarısında birtakım şirketleri satın alma seçeceğini değerlendireceklerinden bahsederken önümüzdeki günlerde kurtarma fonuyla ilgili ayrıntılı bir açıklamanın yapılacağı bilgisini verdi. 

Geçen haftaki gelişmelerde Binance’in Voyager Digital için tekrar teklif vereceği gündeme yansımıştı. Bilindiği üzere Voyager Digital açık artırmasında FTX, Binance’ten daha uygun teklif vermişti. Artık FTX’in iflas etmesinden sonra Binance’in kurtarma fonu kapsamında birinci amacı Voyager Digital olabilir.

Yazar: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Yenikent Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu