Haber

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, “2. Tesis Yönetim Zirvesi”nde konuşma yaptı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Türkiye Kentsel Tesis Yönetimi Derneği’nin (TRKTYD) ilk yerli ve milli otomobil olan Togg’un elektrikli şarj ünitelerinin şantiyelere kurulması için çalışma başlattığını, 6 bin 800 kişiden talep geldiğini bildirdi. Bu çalışma için siteler kısa sürede.

Türkiye Kentsel Tesis Yönetim Derneği (TRKTYD) tarafından Sancaktepe’deki Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi’nde düzenlenen “2. Tesis Yönetim Zirvesi ve Ödül Töreni”nde konuşan Bakan, tesis yönetiminin Türkiye’de yeni ve gelişen bir sektör olduğunu söyledi.

1990’lı yıllarda İstanbul’da plazalar ve alışveriş merkezlerinin inşasıyla faaliyetlerine başlayan segmentin son 20 yılda şehirlerde hızla yayıldığını belirten Kurum, şubenin 20 yılda nasıl bu kadar büyüdüğü sorusunu yanıtladı. yıl, “yapı sektörünün tüm potansiyelini harekete geçiren istikrarlı bir güç”. verdiklerini iletti.

Kişi başına düşen gelir ve satın alma gücündeki artışın gayrimenkul sektöründeki nitelikli konut projelerinin sayısını artırdığını anlatan Kurum, “Bu 20 yılda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, plansız ve çarpık kentleşmeyi ortadan kaldırmak için çok değerli bir karar aldı. ‘Ne pahasına olursa olsun kentsel dönüşümü gerçekleştireceğiz’ dedi. Kentsel dönüşüm ve toplu konut faaliyetleri hayatımızın değerli modülleri haline geldi dediler.Türkiye’mizin ve milletimizin zenginleşmesi ile gecekondu ve gecekondu mahallelerinin yerlerini hızla toplu konutlara ve vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda yaşayabileceği sitelere dönüştürdük’ dediler. .” söz konusu.

“Vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayacak düzenlemeleri destekleyeceğiz”

Bakan Kurum, nüfusu 5 binin üzerinde olan sitelerin ağır inşaatlar ve yaygınlaşmasının tesis yönetiminin değerini artırdığını bildirdi.

Kentlerde yaşayan nüfusun arttığını ve taleplerin çeşitlendiğini kaydeden Kurum, bu talep ve gereksinimlerin inşaat faaliyetlerini dönüştürdüğünü ve büyük sitelerde hizmetlerin sürekliliğini zorunlu hale getirdiğini vurguladı.

TRKTYD Lideri Suat Sandalcı’nın bakanlık bünyesinde şube kurulması talebine de değinen Bakan Kurum, “Şube müdürlüğü, daire başkanı, genel müdür yardımcılığı varsa hemen kurarız. ayrıca vatandaşlarımızın refahını artıracak ve bu noktada ihtiyaçları karşılayacak yasal düzenlemeler ve yasal düzenlemelerdir.Bugüne kadar her türlü desteği verdik, bundan sonra da inşallah vermeye devam edeceğiz.” dedi.

İstanbul gibi büyük şehirlerdeki sitelerde güvenliğin sağlanması için İçişleri Bakanlığı ile değerli bir mevzuat çalışması yürüttüklerinin bilgisini paylaşan Kurum, çevreye ve iklime duyarlı, inançlı, güçlü, güçlü şehirler inşa etmeyi hedefliyor. “Çevreye Saygılı, İklim Dostu Kentler” hedefleri doğrultusunda kimlik yapılarını ve kültürel maliyetleri canlı tutmaktır. çalıştıklarını söyledi.

Kurum, iklim değişikliği ile uyum çalışmaları kapsamında binalardan kaynaklanan sera gazı emisyonlarının azaltılması, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımının artırılması, yeşil binaların ve enerji verimli yapıların artırılması için de çalıştıklarını belirterek, bunun Türkiye için bir gereklilik olduğunun altını çizdi. herkes.

Sahalarda “Sıfır Atık” çalışmaları

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde yürütülen “Sıfır Atık” hareketine değinen Kurum, özellikle yerleşim yerlerinde Sıfır Atık’ın yaygınlaştırılması konusunda site yönetimlerine büyük iş düştüğüne dikkat çekti.

“Mahalle” olgusunun mahalle kültüründeki değerine dikkat çeken Kurum, şunları kaydetti:

“Bizi biz yapan bedelleri unutmamalıyız. Maalesef öyle durumlarla karşılaşıyoruz ki komşusunu tanımayanlar oluyor. Bu kültürü kaybetmemeliyiz. Gelecek nesillere aktarmak zorundayız. her bir sahamızı gelecek nesillere aktarmak için güzel örneklerle öğrenebilecekleri sevgi, saygı ve şefkat dolu bir yer haline getirmeliyiz.Bakanlık olarak ‘çevre müfettişlerimiz’ ve çocuklarımız için çeşitli çevre etkinlikleri düzenliyoruz. ülkemizin farklı yerlerinde, vatandaşlarımızın yoğun olduğu yerlerde, millet bahçelerinde, alışveriş yerlerinde.Sıfır Atık hareketimizin bir kültüre dönüşmesinde ülkemiz için bir dayanak olmanızı özellikle rica ediyor, bekliyorum.”

TRKTYD’den şantiyelere şarj ünitelerinin montajı ile ilgili çalışmalar

Yaptıkları mevzuat düzenlemeleri ile başta Togg olmak üzere elektrikli araçlara olan ihtiyacın artacağını hatırlatan kurum, kapalı alan içermeyen şarj ünitelerinin kurulumunu lisans almadan sağladıklarını hatırlatarak, “Derneğimiz” dedi. Ülkemizin ilk yerli ve milli otomobili olan (TRKTYD), geçtiğimiz günlerde Togg’un elektrikli şarj ünitelerinin sahalara kurulması için çalışma başlattılar ve çok kısa sürede 6.800 sitenin talebini değerli bir yansıma olarak gördük. vatandaşlarımızın yeni arabamıza gösterdikleri hassasiyetin karşılığıdır.” terimleri kullandı.

Bakan Kurum, iklim değişikliğiyle mücadele kapsamında binaların rezervuarlarında boşa giden yağmur suları ile bahçelerde oluşan fazla suların değerlendirilmesi için yaptıkları çalışmalardan da bahsetti. 2 bin metrekareden büyük parseller üzerine yapılacak binalar için olmazsa olmaz sistem.

Bu çalışmanın aidat maliyetlerini de düşüreceğini vurgulayan Bakan Kurum, şunları kaydetti:

“Şarj ünitelerinin hızlı yapılması, site yönetimlerinin karar verememesi, toplantı sayısının yetersiz olması gibi sorunları da gidermek için çalışmalarımız sürüyor. İlgili Bakanlıklarımızla görüşerek gerekli kolaylıkların getirilmesi adına Kat Mülkiyeti Kanunu’nu çıkaracağız. Bunu da yaptığımız zaman inşallah öyle olur.” Merhum Turgut Cansever’in dediği gibi ‘İnsanın asli görevi yaşadığı dünyayı güzelleştirmektir’. Yaşadığımız yerleri ne kadar güzel, saf, sağlıklı ve inançlı hale getirirsek çocuklarımıza o kadar temiz bir ülke ve dünya bırakmış oluruz. Asrın Türkiye fişeği Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılmıştır. Bu asrı inşa edecek olan çocuklarımız, gençlerimizdir. Bir anlamda omuzlarımızda önemli bir yük ve tarihi bir sorumluluk var.”

Konuşmaların ardından TRKTYD Lideri Suat Sandalcı, Bakan Murat Kurum’a tablo hediye etti.

Programa Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü de katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Yenikent Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu