Yaşam

Çocuk Kütüphanelerinde Ücretsiz İngilizce Atölyesi

Çocukların eğitim hayatını destekleyici projeler yürüten Beylikdüzü Belediyesi’nin çocuk kütüphanelerinde başlattığı İngilizce atölyesi büyük ilgi görüyor. 4-6 yaş arası çocukların katıldığı atölyeler, her hafta belirlenen farklı bir konsept ile İngilizce dil seviyelerinin gelişimine katkı sağlıyor.

Öte yandan ilçede okuma yazma oranını artırmak için adımlar atan belediyenin düzenlediği masal atölyeleri ise küçük kitap severleri buluşturuyor.
Beylikdüzü Belediyesi’nin eğitim alanında hizmetlere yenilerini ekleyen çocuk kütüphanelerinde başlattığı İngilizce atölyesi büyük ilgi görüyor. 4-6 yaş arası çocukların katıldığı atölyeler, her hafta belirlenen farklı bir konsept ile İngilizce dil seviyelerinin gelişimine katkı sağlıyor. Adile Naşit Çocuk Kütüphanesi’nde her Çarşamba, Melisa İşleyen Çocuk Kütüphanesi ve Hamit Demir Kütüphanesi’nde her Cuma düzenlenen atölye çalışmaları, çocukların yabancı dil öğrenmesini ve dünyaya farklı pencerelerden bakmasını sağlıyor.

Masal atölyelerine yoğun ilgi

Öte yandan ilçede okuma yazma oranının artması için de çalışmalar yapan belediye, masal atölyeleri düzenliyor. Bu kapsamda Adile Naşit Çocuk Kütüphanesi’nde her salı, Melisa İşlendi Çocuk Kütüphanesi’nde perşembe günleri gerçekleştirilen masal atölyeleri çocukları bir araya getiriyor. Birbirinden farklı hikaye ve masallarla çocukların bir yandan hayal güçleri gelişirken diğer yandan kitap sevgileri pekişiyor. Vatandaşlar, kütüphanelerdeki tüm faaliyetlerle ilgili detaylı bilgiye belediyenin 444 09 39 numaralı çağrı merkezinden ulaşabiliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Yenikent Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu