Haber

Depremde evi hasar gören plaj hentbolu Sena Şanlı, milli takımda forma giyiyor.

Kahramanmaraş merkezli deprem nedeniyle Hatay’daki evinde mahsur kalan Sena Şanlı (13), zor günlerini sporla atlatıyor. U17 Kadın Plaj Hentbol Milli Takımı’nda forma giyen Ulu, Antalya’daki kampta Avrupa şampiyonasına hazırlanıyor.

Plaj hentbolu oyuncusu Sena Şanlı da Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından hayata tutunanlardan biri. Hatay’da ailesiyle birlikte yaşadığı evde depremden sağ kurtulmayı başaran Ulu, yaşadığı endişeyi uzun süre hafızasından silemese de aşık olduğu plaj hentboluna sımsıkı sarıldı. U17 bayanlar plaj hentbol milli takımında forma giyme şansı bulan Sena Şanlı, Antalya’da girdiği kampta İzmir’de yapılacak Avrupa şampiyonasına hazırlanıyor.

“HENTBOL OLMADAN DAHA KÖTÜ OLURDUM” Ailesinin Hatay’da yaşadığını ve beyin sarsıntısı geçirdikten sonra ayrılmadıklarını belirten Ulu, milli takımda oynama şansı yakaladığı için mutlu olduğunu söyledi. Yağmurlu ve fırtınalı bir günde sarsıntı geçirerek şoka girdiklerini belirten Ulu, “Herkes gibi biz de çok korktuk. Bütün gece yağmur altında kaldık. Evimize giremedik. Depremden bir ay sonra eğitimlerimiz başladı. Sonra buraya geldim. Biraz zor oldu ama sporu sevdiğiniz zaman her şey oluyor. Hentbol olmasaydı daha kötü durumda olabilirdim” dedi. Ailesinin Hatay’da yaşadığını anlatan Şanlı, ‘ Ailem Hatay’da bir konteynerde yaşıyor. Döndüğümde orada yaşamaya devam edeceğim. Eğitimime devam edeceğim.”

Sena Ulu, kendisine hem memleketi Hatay’dan hem de hentbol federasyonundan çok destek verildiğini belirterek teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Yenikent Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu