Haber

Depremin ardından ilk kandil çadırda gerçekleştirildi.

Depremin ardından ilk kandil çadırda gerçekleştirildi.

DİYARBAKIR – Türkiye’de “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş ve depremden etkilenen Diyarbakır halkı, çadırkentte ilki Berat Kandil’de gerçekleştirdi.

Kahramanmaraş’ta depremin merkez üssünden etkilenen 11 ilden biri olan Diyarbakır’daki Berat Kandili, ilk çadır kentte gerçekleşen programla gerçekleştirildi. Berat Kandili’nde depremzedeler için eller semaya kalktı, Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Programda Mevlid-i Şerif eşliğinde imam hatip ve müezzin tarafından ilahiler söylendi. Ardından Diyarbakır İl Vaizi Muhammet Tayip Elçi, depremzedelere Allah’tan rahmet, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa diledi.

Ailesiyle birlikte çadırkentte kalan Eyyüp Boyraz, evlerinin orta derecede hasar gördüğünü kaydetti. Boyraz, “Evimiz orta derecede hasar gördü Allah’ın izniyle devletimizden bize çadır verdiler, orada kalıyoruz. Allah kandilimizi korusun, devletimizi başımızdan eksik etmesin.”

Diyarbakır İl Vaizi Muhammet Tayip Elçi, depremzedeleri tebrik ederek, Berat Kandili için dua etti. Büyükelçi, “Bildiğiniz gibi tam 1 ay önce 11 ilimizi etkisi altına alan büyük bir depremle sarsıldık. Bir yandan yavaş yavaş yaralarımızı sarmaya çalışıyoruz, şimdi de Diyarbakır çadırkentindeyiz. . Bu mübarek Şaban ayının 15. gecesi olan Kadir Gecesi’ndeyiz. Biz de müftümüz ve belediyelerimiz ile birlikte çadırkentteyiz. Geri kalan kardeşlerimizle geceyi ihya etmeye çalıştık.” 46 binden fazla kardeşimizin beraatına vesile olmasını niyaz ediyorum. Yaralılarımıza Rabbimden şifalar diliyor, depremzede olan tüm kardeşlerimize Rabbimden güzel kapılar açmasını niyaz ediyor, geceyi tebrik ediyorum” dedi.

ortacaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Yenikent Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu