Haber

Depremzedeler yararına oynanan maçta sahaya atkı ve oyuncaklar atıldı.

Bölgesel Amatör Lig (BAL) 11. Grupta görev yapan Çorluspor 1947 ile 3. Lig ekiplerinden Büyükçekmece Tepecikspor, depremzedeler lehine hazırlık maçı yaptı. 5 bin 200 biletin satıldığı ve 700 bin liranın kazanıldığı maçta taraftarlar sahaya atkı ve oyuncak attı. Tribünlere depremin vurduğu illerin isimlerinin yazılı olduğu pankartlar açıldı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük deprem 11 ilde yıkıma neden oldu. Çorlu 1947 ve Büyükçekmece Tepecikspor, afetzedelere yardım için Çorlu General Basri Saran Stadı’nda karşı karşıya geldi. 5 bin 200 biletin satıldığı mücadelede 700 bin lira kazanıldı. Maçı takip eden taraftarlar sahaya atkı ve oyuncak fırlattı. Tribünlere depremin vurduğu illerin isimlerinin yazılı olduğu pankartlar da açıldı.

Çorluspor 1947 Kulüp Başkanı Yusuf Gümüş, depremzedeler yararına düzenlenen yarışmaya vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini ve 5 bin biletin tamamının satıldığını söyledi. Gümüş, “Depremin olduğu ilk günden itibaren Çorluspor 1947 kulübü yöneticileri arkadaşlarımızla bir araya toplandık. 1 milyon lira nakdi yardım yapılarak güçlendik. Komşu ilçemiz Büyükçekmece Tepecikspor’un lideri ile görüştük ve karar aldık. Depremzedelerimiz yararına dostluk maçı yapın. Vatandaşları davet ettik, herkes dostluk maçına sahip çıktı. Herkes maddi olarak destek oldu. 5 bin 200 bilet tükendi, 700 bin liraya yakın tedbir topladık. Bu vakıflar devam edecek, herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Karşılaşmanın 4. dakika 17. saniyesinde deprem bölgesine gönderilmek üzere tribünlerden atkı ve oyuncaklar fırlatıldı. Atılan atkılar ve oyuncaklar görevliler tarafından toplandı. Karşılaşma 1-1 berabere bitti.

mecitozu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Yenikent Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu