Ekonomi

‘Doğu çıbanı’ teşhisi konuldu: ‘Dışarı çıkamadım!’

Geçen yıl nisan ayında Zonguldak’tan Antalya’ya araba kullanmaya giden 48 yaşındaki Terzi, bir ay sonra unutkanlık, halsizlik, yürüme güçlüğü, uyku bozukluğu ve kilo kaybı şikayetleriyle hastaneye başvurdu.

Antalya’da tedavi olmayı kabul etmeyince Zonguldak’a dönen Terzi’ye buradaki hastanede teşhis konulamadı. Yüzünde ve kollarında yaralar oluşmaya başlayınca daha da endişelenen Terzi, İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Enfeksiyon Bölümü’nde tedavi altına alındı.

Aldığı yaralar nedeniyle yüzü tanınmaz hale gelen Terzi’ye burada yapılan tetkikler sonucunda “şark çıbanı” (leishmaniasis) teşhisi kondu. 2 aylık tedavinin ardından yaralarından kurtulan Terzi taburcu oldu.

Yüzünde ve vücudunda aldığı yaraların izleri halen devam eden Terzi’nin tedavisine 1 yıl daha devam edilecek.

“Dışarı çıkamadım, çok zor bir süreçti”

Murat Terzi, gazetecilere çok zor bir süreçten geçtiğini belirterek, “Hastaneden çıktıktan sonra bile yürüyemedim. Bir kilo bile taşıyamadım. Şu an bile iyi görünüyorum ama iyiyim. gücün yok.” söz konusu.

Yüzünde yaralar varken dışarı bile çıkamadığını anlatan Terzi, şunları söyledi:

“Hala eski fotoğraflarımı gösteriyorum, arkadaşlarım inanmıyor. Dışarı çıkamadım, çok zor bir süreçti, gitmek zorundaydım, maske takıyordum. Beni görünce çıkmak istemedi. minibüse binin ya da yanıma oturun.bulaşıcı bir hastalığım olmadığı halde yanıma gelmediler.özellikle vücudum enfeksiyon kaptı.tedavim hala devam ediyor.o geçecek ama ben Şimdi iyiyim, yaralarım iyileşti.”

Doktorların ellerinden geleni yaptığını söyleyen Terzi, “Gerçekten pahalı ilaçlar var ama bir kuruş para vermedim. Allah devletimizden razı olsun.” sözlerini kullandı.

merkez-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Yenikent Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu