Ekonomi

Dolar/TL 19.22 seviyesinden işlem görüyor

Dün yükseliş trendinde hareket eden dolar/TL, önceki kapanışa göre yüzde 0,1 artışla günü 19.1960’ta tamamladı.

Yeni güne yükselişle başlayan Dolar/TL, 10.15 itibarıyla bir önceki kapanışının yüzde 0.1 üzerinde 19.2200’de süreci görüyor. Bire bir dakikalarda Euro/TL yüzde 0,2 artışla 20.9820’den, sterlinde yüzde 0,3 primle 23.9220’den satılıyor.

Dün yüzde 0,5’lik düşüşle günü 102’de kapatan dolar endeksi şu sıralar önceki kapanışını izliyor. Euro/dolar paritesi ise önceki kapanışının yüzde 0,1 üzerinde 1,0910’da alıcı buluyor.

Analistler, varlık fiyatlarının dünya çapında yavaşlayan ekonomik aktivite ve yükselen petrol fiyatlarının enflasyonla mücadele çabalarını engelleyebileceği korkusuyla yön bulmakta zorlandığını söyledi.

Petrol fiyatlarındaki artış

Dün Louis Fed Lideri James Bullard, özel bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, petrol fiyatlarındaki artışın enflasyonu düşürme işini şimdilik daha da zorlaştırdığını belirterek, bu durumun şu an bir olumlu etki yapıp yapmayacağının bilinmediğini kaydetti. uzun süreli etki.

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) bir sonraki toplantıda yüzde 58 olasılıkla faiz oranlarını 25 baz puan artıracağı tahmin edilirken, bu adımın Banka’nın para piyasalarında son faiz artırımı olacağı varsayılıyor. Son gelişmelerden sonra.

Bugün yurt içinde reel efektif kur, Euro Bölgesi’nde Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), ABD’de fabrika siparişleri ve yurt dışında güçlü mal siparişleri başta olmak üzere veri gündeminin takip edileceğini belirten analistler, teknik olarak, dolar endeksi 101.5’in altında. Dayanak noktası, 103 seviyesinin direnç konumunda olduğunu kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Yenikent Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu