Haber

Gaziosmanpaşa’da kentsel dönüşümü tamamlanan 813 konut hak sahiplerine teslim edildi

Gaziosmanpaşa Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından kentsel dönüşüm çalışmaları tamamlanan 813 konutluk İstanbul Vadi Konutları 6.Bölüm’de yer alan dairelerin anahtarları hak sahiplerine verildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Bağlarbaşı Mahallesi 7B Bölgesi İstanbul Vadi Evleri 6. Kısım’da kentsel dönüşüm çalışmaları tamamlandı.

813 konut, 31 dükkan, 813 araçlık kapalı otopark, basketbol sahası, çocuk oyun alanları ve yeşil alanların yer aldığı proje ile anahtarlarını teslim alan hak sahipleri sağlam ve aslına sadık konutlarına kavuştu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, depreme karşı sağlam ve konforlu yaşam alanları inşa etmeye devam ettiklerini belirtti.

Devletin öncülüğünde kentsel dönüşüm seferberliğine vatandaşların zemin hazırlamasını dilediklerini belirten Usta, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın destekleriyle aslında çok çarpıcı bir yerinde uygulama örneğini hayata geçirdik. sadece hak sahibi sayısı kadar konut yapılarak dönüşüm gerçekleştiriliyor. hak sahiplerimize hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Yararlanıcılardan İnci Konat, “Anahtarlarımızı erken aldık, çok memnunuz. Allah’ın izniyle inşallah sağ salim oturacağız” dedi. TOKİ yetkililerine ve Belediye Başkanı Usta’ya teşekkür etti.

kose-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Yenikent Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu