Ekonomi

Gram altın 1.272 liradan işlem görüyor

Dün altının ons fiyatındaki yükselişe paralel olarak değer kazanan altının gram fiyatı yüzde 0,68 artışla günü 1.275 liradan tamamladı.

Güne paha biçilmez bir kayıpla başlayan altının gram fiyatı, saat 10:40’ın prestijiyle önceki kapanışın %0,24 altında 1.272 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 2 bin 90 liradan, Cumhuriyet altını 8 bin 450 liradan satılıyor.

2008 dolara alıcı buluyor

Dün yüzde 0,28 artışla 2.016 dolardan kapanan altının ons fiyatı şu anda yüzde 0,4 düşüşle 2.008 dolardan alıcı buluyor.

Analistler, para politikasına ilişkin belirsizliklerin altının ons fiyatını baskıladığını belirterek, yatırımcıların odak noktasında makroekonomik bilgi akışının olduğunu belirtti.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s tarafından yayınlanan raporda analistler, Fed’in para politikasındaki kısıtlayıcı duruşunu yıl sonuna kadar sürdürmesinin beklendiğini hatırlattı. üzerinde olduğunu bildirdi.

Analistler, bugün Almanya’da ZEW beklenti endeksi, Euro Bölgesi’nde ilk çeyrek büyümesi ve ABD’de perakende satışlar ve sanayi üretimi başta olmak üzere yoğun enformasyon gündeminin takip edileceğini ve teknik olarak altının onsu 2 bin doları göreceğini belirtti. güçlendirilmiş, 2.030 ve 2.040. Doların direnç pozisyonunda olduğunu kaydetti.

haberserdivan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Yenikent Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu