Haber

Hatay’da duvarlara yazılan yazılarda umut var

KAHRAMANMARAŞ’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından 6,4 ve 5,8 büyüklüğünde iki deprem yaşayan Hatay’da duvarlardaki “Her şey çok güzel olacak” ve “Yanınızdayız Hatay” gibi yazılar moral veriyor. .

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen 2 deprem ile 20 Şubat’ta Hatay’da meydana gelen 6.4 ve 5.8 büyüklüğündeki depremlerin yaralarını sarmak için çalışmalar sürüyor. AFAD’ın verilerine göre yüzyılın afetinde 42 bin 310 kişi hayatını kaybetti, 448 bin 18 kişi ise bölgeden tahliye edildi. Depremden etkilenenler için çadır kentler ve konteyner kentler de kuruluyor. Bölgede AFAD, PAK, JAK, JÖAK, DİSAK, Sahil Güvenliği, DAK, İtimat, İtfaiye, Kurtarma, MEB, STK’lar ve uluslararası arama kurtarma personellerinden oluşan toplam 14.740 arama kurtarma personeli görev yapıyor.

SAĞLAM DUVARLARA YAZILI SPREY BOYA Tüm olumsuzluklara rağmen bazı kişiler, ağır hasar görmemiş ve görünen duvarlara yazdıkları yazılarla moral vermeye çalışıyor. ‘Hatay’dan ayrılma’, ‘Hatay’a döneceğiz’, ‘Her şey güzel olacak gitmedik, geldik’, ‘Yanınızdayız Hatay’ gibi yazılar yazıldı. sprey boya ile duvarlarda umut ışığı oldu. Hatay’da yaşayan Ali Karagöl, depremi yaşamayanın bilmeyeceğini belirterek, “Bugün ülkemizde her yer hasar dolu. Zor attık. Evimiz yıkılmadı ama kötü durumdaydı.” Vatanımızı, toprağımızı terk edemeyiz Türkiye’nin her yeri vatan bizim ama en kıymetlisi benim doğup büyüdüğüm şehir O yüzden bu yazıları görünce moral motivasyon oluyor Allah razı olsun Devletimizle, milletimizle gururluyuz, gururluyuz.” Sonuna kadar yaşadım ama burada kıymetli olan memleketi terk etmek değil, kendi kültürümüze sahip olmak ve insanların ihtiyaçlarını karşılamaktır. İlk günden itibaren işyerimi açtım. İnsanlar gitmesin, gitsin, burada kalsın diye iş yerimi açtım. Umarım insanlar burayı terk etmez. Buradaki yazılar da bizi motive ediyor. Yazarlara teşekkür ederim. Başka Hatay yok, başka Türkiye yok. Herkes zorluklar yaşadı ama ülkemizden ayrılmayalım, sahip çıkalım. Duvarlarda ‘Hatay’dan ayrılmayın’ gibi yazılar var. Son ana kadar ülkemizden ayrılmamak için elimizden geleni yapacağız. Bu yazıları görünce gururlanıyoruz, moral oluyor. Duygularımız çoğalıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Yenikent Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu