İş

İşinin patronu, çocuklarının annesi

Mersin Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, esnaf gezisinde Banu Korkmaz ile tanışarak hayat hikayesini dinledi. 3 çocuk annesi Banu Korkmaz, tüm kadınlara ilham veren hayat hikayesini anlatarak yaşadığı zorlukları anlattı.

Kuyuluk Mahallesi’ndeki işletmesinde çiğ köfte satarak geçimini sağlayan, kreş için para bulamayınca çocuklarına annelik yapan Korkmaz, hem siparişleri hazırlıyor hem de müşterilere hizmet ediyor. İş yoğunluğunun yanı sıra 3 yaşındaki oğlu Sarp Araz, 7 yaşındaki oğlu Ömer ve 12 yaşındaki kızı Ecem’e de vakit ayırıyor. 12 yaşındaki Ecem, çoğu kez annesine ortalığı aydınlatması için yardım eder. Her yere tek başına yetişmeye çalıştığını kaydeden Korkmaz, işinin bir bölümünü çocukları için oyun alanına çevirdiğini söyledi. Zaman zaman zorlandığını dile getiren Korkmaz, “Hem anneyim hem de iş yerimde işleri yapmaya çalışıyorum. İster istemez zorlanıyorum. Maddi imkanlardan dolayı çocuklarımı kreşe vermekte zorlanıyorum. Bu nedenle , İş yerimde çocuklarıma bakmak zorundayım.Tabii ki bu durumun hoş avantajları da var.Çocuklarım gözümün önünde.Ne yaptıklarını ve ne yediklerini görebiliyorum.Daha fazla ilgilenebileceğim.Burası bir yer. hem çocuklarımı büyüttüğüm hem de maddi gücümü kazandığım kendi dünyamda.Bir hanımefendi isterse her şeyi yapar, yeter ki istediği kadar.Ortada Önderimiz Neşet Tarhan her zaman bizi ziyaret eder ve bugün de onunla birlikte gelir. Sohbet ettik. Çalışmalarından memnunum, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

“Mezit Hanımları Güçlü ve Çalışkandır”

Mezitli’de yaşayan kadınların girişimci bir ruha sahip olduğunu belirten Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Mezitli’de kadınlar güçlü ve çalışkandır. Esnaf gezilerinde ne zaman kadın yöneticilerle karşılaşsam mutlu oluyorum. Mezitli farkı Banu ile görüştük “Çok güzel ve temiz bir iş yeri yapmış. Dışarıya baktığımızda hanımın elinin dokunduğu açıkça görülüyor. Sistematik ve süslü bir yer olmasının yanı sıra bir kısmını da çocuklarına bakmak için ayırmıştı. İlçemizde böyle güçlü kadınların olması bizleri gururlandırıyor. Kendisini tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi. – MERSİN

besikduzuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Yenikent Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu