Haber

İstanbul Üniversitesi’nden İstanbul Tıp Fakültesi Çapa Yerleşkesi Hakkında Açıklama

İstanbul Üniversitesi (İÜ), Çapa Yerleşkesi ve Hasdal Yerleşkesi olmak üzere iki yerde daha İstanbul Tıp Fakültesi hastane binalarının yapılanmasının hızla devam ettiğini bildirdi.
Üniversiteden yapılan açıklamada, İstanbul Tıp Fakültesi Çapa Yerleşkesi’ndeki hastane binalarının yenileme çalışmalarının uzun süredir devam ettiği belirtildi.
Açıklamada, öncelikle binaların belirlenerek bu doğrultuda yenileme plan ve projelerinin hayata geçirildiğine dikkat çekilerek, deprem için birincil riskli olduğu belirlenen binaların yıkılarak sürecin tamamlanacağı belirtildi. yenilerinin imalatına başlandı.
Açıklamada şunlar kaydedildi:
“İstanbul Tıp Fakültesi hastane binalarının Çapa Yerleşkesi ve Hasdal Yerleşkesi’nde yapılanması hızla devam ediyor. İstanbul Üniversitesi’nin genişleme alanı olan Hasdal Yerleşkesi’nde İstanbul Tıp Fakültesi birinci ve ikinci etap olarak yapılıyor. Çapa Yerleşkesi’nde” Şehrin acil ihtiyaçlarını karşılayacak ve kalıcı olarak hizmet vermeye devam edecek dahili, cerrahi üniteler, kalp ve damar hastalıkları merkezi, diyaliz üniteleri, ayaktan onkoloji hasta takip üniteleri, yanık üniteleri ve nörovasküler müdahale merkezleri bulunacak. Acil hastaların takip ve tedavilerinin yapıldığı dahili ve 100 yataklı cerrahi üniteler Çapa Yerleşkede planlanan yapıların bir kısmı tamamlanmış olup, su kabaklarının imalat süreci devam etmektedir.Bunun dışında cerrahi hizmetlerimizin İstanbul’dan uygun bir hastaneye taşınması Sağlık Bakanlığımıza bağlı kamu hastaneleri ve vakıf üniversite hastaneleri şu anda söz konusu, görüşmelerimiz devam ediyor. ”
Açıklamada, bu süreçlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın himayesi ve ilgili tüm bakanlıklar ile kamu kurumlarının desteğiyle takip edildiği ve ilerletildiği belirtildi.
Hasdal Kampüs sağlık birimleri
Açıklamada, Hasdal Yerleşkesi’ndeki sağlık birimlerinin 949 bin 494 metrekare alan üzerine kurulduğu, hastane bloğunun 1. ve 2. etaplarının ise toplam 653 bin 511 metrekare olarak planlandığı belirtildi. kapalı alan. ve Tedavi Merkezi, Proton Merkezi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Hastane, Hemşirelik Fakültesi.
Açıklamada, kampüste 452 bin metrekare alan üzerinde 600 yatak kapasiteli 1’inci etap hastane binasında 50 ameliyathane, 208 ağır bakım ünitesi ve 112 acil yatak bulunduğu belirtildi.
Açıklamada, yaklaşık 200 bin metrekare kapalı alana sahip Hasdal Yerleşkesinin 2’nci ve 3’üncü etap hastane binalarının 800 yatak kapasiteli olacağı, Kalp ve Damar Merkezi, Onkoloji olacak. Merkezi, Proton Kanseri Tedavi Merkezi, Nükleer Tıp ve Kronik Hastalıklar ve Tedavi Merkezi birimleri bulunmaktadır.
Hasdal Kampüs eğitim birimleri
Açıklamada, yerleşkede master plan kapsamındaki eğitim birimlerinin “Temel Tıp Binası ve Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği ve Hastane Fakültesi, Hemşirelik Fakültesi, İşletme Fakültesi, Ulaştırma ve Lojistik Fakültesi, Tıp Fakültesi Mühendislik, Turizm Fakültesi, Muhasebe Enstitüsü ile İşletme ve İktisat Enstitüsü, Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Basımevi, merkez derslik, merkez laboratuvar binası.” biçiminde sıralanmıştır.
Yerleşke sosyal hizmet birimlerinde Ar-Ge Merkezi, kütüphane, öğrenci Kültür Merkezi ve kurum arşivi, öğrenci yemekhanesi, kapalı sporsalonu, sosyal yaşam merkezi ve öğrenci kültür merkezi, kültür ve kongre merkezi, 200 yataklı otel, 300 hemşire lojmanı, 2.000 kişilik yurt, 2.000 kişilik spor sahası, kampüs idari binası, cami ve kreş bulunmaktadır.
Çapa Kampüsü
Açıklamada, öncelikle diş hekimliği binası, Hulusi Behçet Öğrenci Kitaplığı, göz hastalıkları binası, öğrenci yemekhanesi, Kaya Çilingiroğlu Spor Salonu, Onkoloji Ek Hizmet Binası ve Pediatri Binası’nın sağlık açısından risk oluşturduğu gerekçesiyle yıkıldığı belirtildi. Çapa Yerleşkemizde deprem güvenliği.
Faz-1 Klinik Araştırma Merkezi Binası, Öğrenci Yemekhanesi, Çocuk Yemekhanesi, Faz-1 Klinik Araştırma Merkezi Binası yapımları devam etmektedir. Diyaliz Ünitesi, Kulak Burun Boğaz – Göz Hastalıkları ve Cerrahi Hastanesi ile Diş Hekimliği Fakültesi Binası inşaatlarının tamamlanarak bir kısmının hizmete açıldığı kaydedildi.
Açıklamada, depreme dayanıklı olarak inşa edilen Dahiliye Bilimleri Binası’nda 136 adet sismik izolatör kullanıldığı belirtildi.
Açıklamada, Yeni Psikiyatri Binası, Onkoloji Poliklinikleri ve Laboratuvar Binası ile Temel Bilimler Binası yatırımının yapılacağı ve ihaleye çıkacağı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Yenikent Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu