Haber

İYİ Parti’den Bilge Yılmaz Kılıçdaroğlu’na sert çıktı

14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinin yansımaları devam ederken, Millet İttifakı’nın seçimleri kazanması durumunda ekonominin başına geçeceği iddia edilen Bilge Yılmaz’dan değerli bir açıklama geldi. UYGUN Parti ekonomi Siyaset Lideri Yılmaz, “Geride bıraktığımız seçimlerde Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına engel olamadığım için kendi adıma milletimizden özür diliyorum. Bu ülke insanının umutlarını ve kurumlarını kendi malıymış gibi kapalı kapılar ardında pazarlamak, ortaklarının arkasından iş çevirmek ne demokratik, ne de siyasi bir ahlaktır.” terimleri kullandı.

“İTİRAZ VE GİZLİLİK DEPOSU VAR”

Yılmaz’ın açıklamasının tamamı şöyle: “Geride bıraktığımız Cumhurbaşkanlığı seçimlerini muhalefet kaybetti ve Millet İttifakı mensupları olarak hiçbirimiz bunun sorumluluğunu üstlenmekten kaçamayız. Milletimize bir özür ve özeleştiri borcumuz var. Bunu yapmadan ne halkımızı temsil edebiliriz ne de halka bir yol haritası sunabiliriz.

“ELEŞTİRİLDİĞİ KİŞİYE DÖNÜŞEN BİR İSİM, ÜLKEYİN KADERİNİ BELİRLEMEMELİDİR”

Geride bıraktığımız seçimlerde Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına engel olamadığım için kendi adıma milletimizden içtenlikle özür dilerim. Ve bu özürü sadece seçimleri kaybettiğimiz için değil, aynı zamanda Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylık ve seçimleri kazanmak için kullandığı tekniklerle yeterince uğraşamadığım için istiyorum. Seçim kampanyasını popülizme indirgemiş, eleştirdiği kişiye dönüşmüş, gerçek politikalar üretemeyen bir isim/ekip Türkiye’nin kaderini belirlememeliydi.

“BAŞLANGIÇ İŞİNİ GERİDE BIRAKMAK SİYASİ ETİĞİNE UYGUN DEĞİLDİR”

Bu ülke insanının umutlarını ve kurumlarını kendi malı gibi kapalı kapılar ardında pazarlamak, birlikte yola çıktığı ortaklarının arkasından gitmek ne demokratik ne de siyasi bir ahlaktır. Ne yazık ki, muhalefetteki dar bir çıkar grubu, toplumdaki güçlü değişim iradesini kendi emelleri ve siyasi başarıları için kullanmaktan çekinmiyor.

“YERİNİ TOPRAĞA ÇIKARARAK TEKRAR YÜKSELECEĞİZ”

“Çözmemiz ve yakın tarihe ve yüzleşmemiz gereken buna benzer pek çok sorun olduğunu görüyorum. Muhalefete hakim olan linç kültürünü, medya manipülasyonunun kurnazlığını, insanları komplo teorileriyle damgalamayı, itibarsızlaştırma kampanyalarını ve entrikayı siyaset sanma eğilimini tümden reddetmeliyiz. Bunu başarmadan atacağımız her siyasi adım bizi milletten uzaklaştıracak ve onların gözünde yozlaştıracaktır. Milyonlarca insanımızın her gün daha fakir, umutsuz ve depresif bir şekilde yaşamlarını sürdürdüklerine tanık olmak bana acı veriyor. Bunu değiştirmeden, halkımızın yüzünü güldürmeden hiçbir yere gitmeyeceğiz. Düştüğümüz yerden bir avuç toprak alıp tekrar ayağa kalkacağız. BİZ BURDAYIZ!”

haberakoren.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Yenikent Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu