Haber

Kafes-33 Harekatı: Çete üyelerinin silahlı saldırıları kameralara yansıdı

Kafes-33 Operasyonu’na ilişkin yeni detaylar ortaya çıktı: Çete üyelerinin silahlı saldırıları kameralara yansıdı

Soruşturma kapsamında yakalanan çete üyelerinin, para ödeyemedikleri için iki kuyumcuyu kurşuna dizdirdikleri belirlendi.

İSTANBUL – İstanbul merkezli 4 ilde gerçekleştirilen ve haklarında yakalama kararı bulunan 9 şüphelinin gözaltına alındığı “Kafes-33” operasyonuyla ilgili yeni ayrıntılar elde edildi. Çete üyelerinin 2 iş yerine düzenlediği silahlı saldırının güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.

Alınan bilgiye göre, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, söz konusu operasyonu bu sabah sosyal medya hesabından duyurarak, eş zamanlı yürütülen Kafes-33 operasyonlarında organize suç örgütünün çökertildiğini ve 9 şüphelinin gözaltına alındığını duyurdu. İstanbul merkezli 4 ilde. İstanbul Organize Kabahatler Eylem grupları, İstanbul Mardin Dernekler Federasyonu’nun Atatürk Havalimanı’nda düzenlediği Mardin Tanıtım Günleri’nde, İstanbul’da faaliyet gösteren 2 kuyumcunun farklı tarihlerde vurulması ve bir kişinin silahlı saldırıda yaralanmasıyla ilgili geniş çaplı çalışma gerçekleştirdi. Fuar alanı. Soruşturma kapsamında söz konusu eylemleri Ahmet Söylemez liderliğindeki kâr amaçlı organize suç şebekesi üyelerinin gerçekleştirdiği belirlendi.

Yapılan incelemelerde şüpheli Yüksel K.’nin Göksel Kaya’dan olan alacaklarını çete lideri Ahmet Söylemez’e devrettiği ve yüklü miktarda para talep ettiği, bu nedenle işyerlerinin vurulduğu belirlendi. Tehditlerin ardından Mardin Tanıtım Günleri’nde yaralanan Nedim Kaya’ya da bu tartışmadan kaynaklanan husumet nedeniyle silahlı saldırıya uğradığı ortaya çıktı.

İş yerlerine yapılan saldırı güvenlik kameralarına yansıdı

Polis ekiplerinin teknik ve fiziki takibinin tamamlanmasının ardından bu sabah erken saatlerde İstanbul, Ankara, Diyarbakır ve Mersin’de düzenlenen operasyonda aralarında örgütün elebaşının da bulunduğu 9 şüpheli yakalandı. Kaçak şüpheliyi yakalama çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

Öte yandan alacakların yetersizliği nedeniyle yaşanan baskın olayları da çevredeki işyerlerinin güvenlik kamerası görüntülerine yansıdı. Elde edilen iki farklı güvenlik kamerası görüntüsünden birinde, yalnız bir kişinin iş yerine silahla ateş açtığı görülüyor. Başka bir görüntüde ise olay yerine motosikletle gelen iki kişi, aynı cadde üzerinde bulunan bir iş yerine tabancayla rastgele ateş açarak olay yerinden ayrılıyor. Gözaltına alınarak polise götürülen şüphelilerin işlemleri devam ediyor.

eskipazarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Yenikent Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu