Haber

Kahramanmaraş’ta yolunu kaybeden yardım ekibine bölgedeki bir köpek rehberlik etti.

Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesine yardım götürürken yolunu kaybeden Antalya’nın Konyaaltı Belediyesi ekipleri, önlerine çıkan köpeği takip ederek depremzedelere ulaştı.
Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremden etkilenen bölgelerde, depremzedelere yardım çalışmalarının yanı sıra arama kurtarma çalışmaları da sürüyor.
Konyaaltı Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, bölgeye gönderilen 31 tır ve 7 tır yardım paketi belediye ekipleri tarafından depremzedelere dağıtılıyor.
Göksun ilçesine bağlı Payamburnu dağ köyüne yardım götürmek için yola çıkan gruplar, yola düşen kar ve kayalar nedeniyle kapanan yola alternatif güzergah tercih etti. Bir süre sonra gidecekleri köye doğru yollarını kaybeden gruplar, yanlarına gelen bir köpeği takip ederek Payamburnu köyüne ulaştı. Ekipler ellerine geçen yardımları bölgedeki depremzedelere ulaştırdı.
Köpeği takip eden grup, bu anları cep telefonuyla kaydetti. Basınla paylaşılan görselde önde koşan köpek, hayvanı takip eden yardım aracı görülüyor.
Ayrıca kayıtta, “Burası Maraş, Göksun’un en ücra köylerinden biri, Payamburnu. Ulaşım sorunu çok büyük. Şimdiye kadar hiçbir ekip gitmedi ve yol bulamayınca küçük bir yolu takip etmeye başladık. köpek.Yollarda zaten kayalar var.” sözler duyulur.
Konyaaltı Belediyesi ekipleri, köydeki vatandaşların ihtiyaçlarını giderdikten sonra kırsala ulaşmaya devam etti.

unye-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Yenikent Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu