İş

KTO, OSB ve MÜSİAD’dan Kıbrıs iş gezisi

Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, OSB Başkanı Mehmet Yalçın, MÜSİAD Kayseri Şube Başkanı Ferhat Akmermer ve KTO Yönetim Kurulundan oluşan heyet, Kıbrıs ekonomisine ve kalkınmasına katkı sağlamak ve kalıcı iştirakler kurmak amacıyla resmi bir ziyaret gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Başbakan Ünal Üstel, Ekonomive Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu, Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu ile birlikte Kıbrıs Türk Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Köksal, Erol Sırıklı, Şevket Uyar, Latif Başkal, Mustafa Okutan, Mehmet Ali Yörük, OSB Lideri Mehmet Yalçın, MÜSİAD Kayseri Şube Başkanı Ferhat Akmermer ve iş adamlarından oluşan bir heyet KOSGEB, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne resmi bir iş gezisi düzenledi.

KTO Başkanı Ömer Gülsoy başkanlığındaki heyet, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Tatar, resepsiyonda yaptığı konuşmada, Kıbrıs Türk halkının, kendi geleceğini belirleme hakkına sahip, bağımsız devletini ayrı bir halk olarak yaşatma kararlılığını tüm dünyaya anlatmaya devam edeceklerini söyledi. Kıbrıs’ta bir anlaşma olacaksa bunun iki devletin işbirliğiyle yapılabileceğini belirten Cumhurbaşkanı Tatar, en güneydeki Türk devleti olan KKTC’nin en az Yunan devleti kadar egemen olduğunu, KKTC’nin de en az Yunan devleti kadar egemen olduğunu söyledi. daha da güçleneceğini ve geleceğe emin adımlarla ilerleyeceklerini ifade etti. Kayseri heyetinin Kıbrıs’ı ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

KTO Başkanı Ömer Gülsoy, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 40’ıncı yıl dönümünü kutlayarak, Kayseri Ticaret Odası ve iş insanlarımızın Kıbrıs’ın ticari faaliyetlerinin hizmetinde olduğunu belirtti. Kıbrıs bizim canımızdır, vazgeçilmez toprağımızdır. Sonsuza kadar da böyle kalacağını söyleyen Gülsoy, nazik kabulü ve misafirperverliğinden dolayı Cumhurbaşkanı Tatar’a teşekkür etti.

Kayseri Heyeti ayrıca Başbakan Ünal Üstel’e resmi bir ziyarette bulundu. Başbakan Üstel, Cumhuriyet Meclisi Şeref Salonu’nda düzenlenen resepsiyonda, Türkiye Cumhuriyeti’nden iş adamlarına, KKTC ile iş birliği ve yatırımların ekonomik kalkınmaya katkı sağlayacağı konusunda mutabakata vardıklarını belirterek, Türkiye ile ilişkilerin devam ettiğini vurguladı. en üst düzeyde.

Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy ise konuşmasında, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 40’ıncı yılında adada bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. KKTC bizim için çok önemli ve gözbebeğimizdir. Kayseri Ticaret Odası olarak Kuzey Kıbrıs’ın ekonomisine ve ekonomik kalkınmasına katkıda bulunuyoruz.”Katkı sağlamak amacıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde toplantılar yapacağız. Bu toplantılar sonucunda kalıcı ortaklıklara sahip olacağımızı umuyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Gülsoy ve beraberindeki iş adamlarından oluşan heyet, KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu’nu da ziyaret ederek, Enerji alanında olası yatırımlar konusunda istişarelerde bulundu.

Önder Gülsoy ve beraberindeki heyet, resmi ziyaretler kapsamında Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu’nu makamında ziyaret ederek, Kayseri ile Kıbrıs arasında kalıcı iş ortaklıkları kurulması ve Kıbrıs ekonomisine katkı sağlanması amacıyla istişarelerde bulundu. Kendisi de Kayserili olan Fevzioğlu, hemşerilerini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

KTO Lideri Ömer Gülsoy, resmi ziyaretlere ilişkin değerlendirmesinde şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanımızla değerli bir görüşme gerçekleştirdik. Sayın Başbakanımız ve Sayın Ekonomi ve Enerji Bakanımız ile yaptığımız görüşmelerde son gelişmelere dair bizlere çok ümit veren değerlendirmelerde bulundular. Özellikle değerli hemşehrimiz Sayın Bakanımız. Türkiye Cumhuriyeti’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu da önümüzdeki günlerde stratejik bir noktada gerçekleştirilecek olan çalışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, düşmanı kıran yeni havalimanı ile ilgili gelişmeleri, enerjide yeni projeleri, yeni gelişmeleri anlattı. turizmde ve elbette Doğu Akdeniz’deki sondaj çalışmaları ile ilgili ortaya çıkacak olumlu haberler bu coğrafyanın kaderini çok daha fazla değiştirecektir.Bu ekonomik maliyet ve ekonomik zenginlik ancak Kuzey Kıbrıs’ta görülebilir.Sadece Kuzey Kıbrıs’ta fayda sağlayacağını düşünüyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nin yanı sıra güneydeki dostlar da bu yüzden burada oluşacak akılcı bir barış, burada gerçekleşecek akılcı bir ekonomik kalkınma herkesin yararına olacaktır. Bu konuyu kardeşçe, dostane ve akılcı bir şekilde paylaşarak yönetmek istiyorsak kapımız herkese açık. Sonunda mantığın galip geleceğine inanıyorum.”

KTO Lideri Gülsoy, OSB Lideri Yalçın, MÜSİAD Şube Başkanı Akmermer ve iş insanları, resmi temaslarının ardından KKTC iş dünyasıyla bir araya geldi.

Her iki odanın başkanları ve meclis üyeleriyle ortak toplantı gerçekleştiren Kayseri heyeti ve KKTC iş dünyası, sıcak bir ortamda Kıbrıs ekonomisinin gelişmesi için neler yapılabileceği konusunda değerlendirmelerde bulundu, yapılabilecek projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. gelecek için hayata geçirildi.

Yeni yatırımlar ve işbirliklerine ilişkin görüşmelerin yapıldığı toplantıda konuşan KTO Lideri Ömer Gülsoy, “Kıbrıs Ticaret ve Sanayi Odamızın değerli üyeleriyle tanışmak amacıyla bir araya geldik, bu potansiyel işbirliklerine yol açacak” dedi. Gelecek için fırsatlar Oda üyelerimizin veya kurumlarımızın potansiyel olarak işbirliği yapabileceği alanlar olduğunu düşünüyorum Kıbrıs’taki odalarımızla, işlerimizin yurt dışına açılmasını desteklemek için İthalat ve İhracat gibi alanlarda birlikte çalışmaya devam etmek, bölgesel yatırımları görüşmek ortak ticaret heyetleri ile fırsat ve olası fırsatlar, potansiyel insan kaynağı durumu ve fuar katılımları gibi faaliyetlerle üyelerin karşılıklı ticaret hacminin arttırılmasına katkıda bulunmak, “Büyüme için birbirlerine destek olacak güçlü bir iş birliği potansiyeline sahipler” ve iş dünyasının sürdürülebilirliği. Kayseri heyeti olarak KKTC iş dünyasına her türlü desteği vermeye hazırız.” dedi.

KTTO ziyaretinin ardından Kayseri heyeti KTSO genel merkezini ziyaret etti. KTSO Genel Merkez binasında düzenlenen KTO-KTSO Ortak Toplantısı’nda konuşan Ali Kamacıoğlu, şunları söyledi:

“Kayseri’den gelen değerli iş adamlarından oluşan heyeti Kıbrıs Türk Sanayi Odası’nda ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Hepinizi Odamıza bekliyoruz. 48 yıl önce kurulan KTSO, kuruluşundan bu yana Kıbrıs Türk sanayisinin katalizörü olmuştur ve varoluş mücadelesi veren bir toplumun sanayileşmesine katkıda bulunmuştur.” öncülük etti.”

KTO Lideri Ömer Gülsoy, Ortak Toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Kıbrıs’a yaptığımız bu gezi bizim için çok anlamlı ve değerli. Cumhuriyetimizin 100. yılına girerken ve özellikle Kıbrıs’ın 40. kuruluşunu kutladığımız şu günlerde bu ziyaret farklı bir anlam kazanıyor. Kıbrıs’ın değerini ve değerini hep birlikte güçlendireceğiz. Kıbrıs ve önümüzdeki dönemde kaynaklarının doğru kullanılması.” Daha yüksek sonuçlar elde etmek için hepimiz çaba göstermeliyiz. Önümüzdeki dönemde farklı işbirlikleriyle iş ortaklıkları olabilir, bazıları yatırım olabilir, bazıları ticaret olabilir, bazıları alım-satım olabilir. Buradaki kaynağın doğru kullanılması konusunda yanınızda olacağımızı bilmenizi isteriz. Birçok sorunumuz aynı. “İnsan meselesi personel meselesi, maliyet meselesi mali mesele. Bunlar hep birlikte yaşadığımız temel zorluklar, temel sıkıntılar. İş insanları olarak sizin yaşadıklarınızın aynısını yaşıyoruz ama sırf diye asla vazgeçmiyoruz. Bu sorunlarla karşılaşıyoruz.”

3 gün süren Kıbrıs iş gezisinde KTO Lideri Ömer Gülsoy, OSB Lideri Mehmet Yalçın, MÜSİAD Kayseri Şube Lideri Ferhat Akmermer, resmi ziyaretlerinde Kayserispor formaları ve Kayseri atkıları ile çeşitli hediyeler verdi. – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Yenikent Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu