Ekonomi

New York Borsası yatay bir trendle açıldı

S&P 500 endeksi yüzde 0,16 artışla 4.389,80 puana, Nasdaq endeksi ise yüzde 0,24 artışla 13.683,03 puana yükseldi.

ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin sözlü yönlendirmeleri yatırımcılar tarafından değerlendirilmeye devam ederken, yeni günün açılışında borsalarda yatay bir seyir gözlendi.

Chicago Fed Başkanı Austan Goolsbee, Wall Street Journal’a verdiği röportajda, ekonominin gelecek yıl beklenenden daha fazla yavaşlamamasını sağlamak için Fed’in uzun vadeli tahvil getirilerindeki artışın etkilerine dikkat etmesi gerektiğini söyledi.

Banka yetkililerinin açıklamalarında para politikasının gidişatına ilişkin daha fazla ipucu arandığına dikkat çeken analistler, Fed Lideri Jerome Powell’ın bugünkü konuşmasının yatırımcıların ilgi odağı olduğunu belirtti.

Makroekonomik veriler tarafında ise ABD’de ilk kez işsizlik maaşına başvuranların sayısı 4 Kasım’da sona eren haftada bir önceki haftaya göre 3 bin azalarak 217 bin oldu.

Analistler, söz konusu bilgilerin ABD’de işgücü piyasasının tarihsel olarak sıkı seviyelerde kalsa da bir miktar yumuşama sürecinden geçtiğine dair sinyallerle tutarlı olduğunu belirtti.

Öte yandan ABD’de bilanço dönemi devam ederken şirketin mali sonuçlarının beklentilerin üzerinde gelmesiyle Disney hisseleri yüzde 6’nın üzerinde değer kazandı.

Mobil araç çağırma uygulaması Lyft’in payları, rezervasyon büyümesinin rakibi Uber’e kıyasla düşük kalması nedeniyle yüzde 4’ten fazla düştü.

karkamis-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Yenikent Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu