Haber

Özgür Özel, CHP’nin İzmir adaylarını tanıttı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir Belediye Başkan Adayları tanıtım töreninde konuşuyor.

Özel’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Bugün CHP’nin sancak gemisindeyiz. Bugün Milli Mücadele’de ilk kurşunun atıldığı yerdeyiz. Bugün bir imparatorluğun tebaası olmaktan çıkmanın en değerli çabasının ve çabasının olduğu yerdeyiz. Onurlu olmak, eşit yurttaşlar olmak bir Cumhuriyetin başlangıcıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım.” Kubilay’ın emanet edildiği şehirdeyiz. Bugün Kubilay’ın baş verdiği ama boyun eğmediği şehirdeyiz.

Önümüzdeki dönemde AKP tarafından kampanyada birçok iftira atılıyor ve atılmaya devam edecek. Ancak İzmir biziz, İzmir’i biliyoruz. Heyecanlanmayın.

Gelecekte hiç kimse Cumhuriyet Halk Partisi’ni küçük iktidar alanlarının partisi olarak görmemelidir.

Recep Tayyip Erdoğan iktidarını pekiştirecek mi, yoksa Cumhuriyet değerlerine saygılı bir kadroyla yeniden denge mi sağlanacak?

Bu dengeyi sağlamak için büyük bir işbirliğine ihtiyaç vardı. Bunun için tüm Türkiye’nin gözü önünde elimizden geleni yaptık. Kendi anlamlarını yükledikleri ilişkilerde ittifakın dışında kaldılar. Ankara’da anlaşmaya varamadık, ittifak kuramadık.

2019 yılında 11 büyükşehirde adaylar ve partiler kazanamadı. Seçmenler kazandı. O seçmen ayakta. O seçmenin itirazı Recep Tayyip Erdoğan’aydı. Değişmeden kalır. Bu seçmenin tepkisi Devlet Bahçeli’nin U dönüşü oldu. Bu tepki değişmeden kalır.

Adaylara gösterdik ve dört gün sonra sahaya çıkıp anketlerimizi yaptırdık. Bugün rüya sayılan 30’dan 30’unun müjdelendiğini görüyoruz.

Detaylar geliyor…

(HABER MERKEZİ)

haber-tepebasi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Yenikent Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu