Haber

Pakistan’ın eski Başbakanı İmran Han için tutuklama kararı

Pakistan’da 10 Nisan 2022’de parlamentoda yapılan güven oylamasında 174 “hayır” oyu alan Han hükümeti düştü. Şahbaz Şerif, 11 Nisan’da 174 oy alan ve meclis oylamasında salt çoğunluğu elde eden Han’ın yerine başbakanlık görevine seçildi.

Pakistan’da, eski Başbakan İmran Han aleyhine terörizm, rakip bir siyasetçiye karşı cinayete teşebbüs, rüşvet, hükümete hediye satmak ve mal varlığını gizleme suçlarından derdest dört dava bulunuyor.

Binlerce destekçi karşıladı

Geçen Kasım ayında bir mitingde bacağından vurulmasının ardından ilk kez başkent İslamabad’a gelen 70 yaşındaki Khan, sıkı güvenlik altında binlerce taraftarı tarafından karşılandı.

Geçici kefalet verildi

Güvenlik güçleri ile Khan’ın destekçileri arasında yer yer gerilim yükseldi. Khan bugün 4 duruşmadan 2’sine katılamazken, hakimler Khan’a terör, cinayete teşebbüs ve rakibine yönelik rüşvet iddialarıyla açılan davalarda makul bir süre içinde tutuklanmasını önleyen “geçici kefalet” kararı verdi. politikacı.

Hakimin tutuklama kararı çıktı

Devlet hediyelerini satma ve varlıkları gizleme suçlamalarıyla ilgili Toshakhana davasında Yargıç Zafar Iqbal, Khan’ın duruşmaya katılmadığı için kefaletle serbest bırakılmasını engelleyen bir tutuklama emri çıkardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Yenikent Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu