Haber

prof. Doster: Kremlin’e İHA Saldırısı Zelenski’yi Değil Beyaz Saray’ı İşaret Etti

Marmara ÜniversitesiÖğretim Üyesi Prof. Dr. Barış Doster, RusyaABD’nin Kremlin’e son insansız hava aracı saldırısının arkasında olduğunu iddia etti.

Mayıs ayı başlarında, iddiaya göre iki Ukrayna insansız hava aracı Kremlin’e saldırmaya çalıştı ve Rus radar sistemleri tarafından etkisiz hale getirildi.

SES 1 (Türkçe): BARIŞ DOSTER, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi:

“Ben bu saldırının arkasında hem teknolojik imkanlar hem de istihbarat olarak ABD’nin olduğunu düşünenlerdenim. Çünkü Ukrayna kendi dinamikleriyle yabancı parası, silahı, mühimmatı olmadan böylesine cüretkar bir adım atabilecek bir devlet. , lojistik, istihbarat ve teknik destek. değil.”

Bir Kremlin sözcüsü, Rusya’nın Kremlin’e yapılan son insansız hava aracı saldırısının arkasında ABD ve Ukrayna’nın olduğuna dair kanıtları olduğunu söyledi.

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Mikhail Podolyak, Ukrayna’nın iddia edilen drone saldırısıyla hiçbir ilgisi olmadığını söylerken, ABD Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü John Kirby de Rusya’nın iddialarının yanlış olduğunu belirtti.

Marmara Üniversitesi Prof. Dr. Doster, Washington’un bu açıklamasına ikna olmadığını söyledi.

SES 2 (Türkçe): BARIŞ DOSTER, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi:

“Bunun sadece Ukrayna’nın askeri terimleriyle, kabiliyet ve kabiliyetleriyle açıklanabilecek bir şey olduğunu düşünmüyorum.

Cüret ve cüret ve teknoloji açısından Ukrayna’yı bu işe götüren, bu adımı atmaya teşvik eden ve kışkırtan akıl Zelensky’nin aklı değil, Beyaz Saray’ın aklıdır.”

xinhua HaberlerAjans muhabirleri İstanbul’dan bildiriyor.(XHTV)

Kaynak: Xinhua / Yeni

safranboluhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Yenikent Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu