Haber

Rektör Aldemir, Avrupa Şampiyonu Danışmanz’ı tebrik etti

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, 37. Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda ‘Avrupa Şampiyonu’ olan Tuğba Danışmanz’ı tebrik etti.

Milli sporcu Tuğba Danışmanz, Türkiye’nin ev sahipliğinde İstanbul Ataköy Atletizm Salonu’nda düzenlenen 37. Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda üç adım atlama finalinde yarıştı. 14.31 metrelik atlayışıyla Türkiye rekorunu kıran Danışmanz, Avrupa şampiyonluğunu elde etti. Üç adım atlamada da 14,15 ile Türkiye rekorunun sahibi olan Tuğba Danışmanz, 2019 yılında Gavle’de düzenlenen U23 Avrupa Şampiyonası’nda 13,85’lik derecesiyle Avrupa ikincisi olarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

ADÜ Spor Fen Fakültesi’nin kendilerini gururlandırmaya devam ettiğini belirten ADÜ Rektörü Prof. bir milletin moralini yükseltiyor.Çocuklarımız üstün başarılarıyla bizleri gururlandırmaya devam ediyor.Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğrencisi Tuğba Danışman, 37. Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda ‘Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nı kazandı. üniversitemize ve Aydın’a ‘şampiyonluk’ gururu yaşatıyoruz.Başta değerli oğlumuz olmak üzere bu başarıda emeği geçen tüm hocalarımıza ve başarıda emeği geçen herkese gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.Spor Bilimleri Fakültemiz, şampiyonlar okulu olarak bilinen gururumuz olmaya devam ediyor.” terimleri kullandı. – AYDIN

selendiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Yenikent Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu