Haber

‘Rus, Türk ve Ukrayna heyetleri BM’nin tahıl anlaşmasına ilişkin önerilerini İstanbul’da görüşecek’

Sputnik’e konuşan bir kaynak, tarafların İstanbul’daki görüşmede olduğunu söyledi. BM Genel Sekreteri’nin önerileri görüşeceğiniifade etti.

Heyetlerin görüşmede elde edilen sonuçları başkentlere ileteceğini belirten kaynak, bundan sonraki aşamalarda somut sonuçların alınacağını söyledi. daha yüksek bir seviyede istişare edileceksöylenmiş.

Kaynak, bunun ortasında tarafların anlaşmanın uzatılması için belirli tarihler üzerinde durmayacağını, sadece mevcut sorunları çözmeye odaklanacağını kaydetti.

Kaynak, “Şu anda herhangi bir süre için bir tartışma yok, sadece mekanizmanın sorunsuz işlemesi için mevcut sorunların giderilmesi. Özellikle Rus ürünlerinin ihracatı, sigorta, limanlara erişim ve ödeme önündeki engellerin kaldırılması. konular görüşülüyor”ifadeleri kullandı.

Eski Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, tahıl işletmesinin teslim süresinin uzatılması hakkında5 Mayıs Cuma günü Türkiye, Ukrayna ve Rusya savunma bakan yardımcılarının İstanbul’da bir araya gelmeyi planladıklarını duyurdu.

Ancak dün yaptığı açıklamada Akar, 5 Mayıs’ta teknik toplantı yapılacağını ve önümüzdeki hafta bakan yardımcılarının görüşeceğini söyledi.

Hububat işletmesinin uzatılıp uzatılmayacağı konusundaki değerlendirmesinin sorulması üzerine Akar, şöyle konuştu: “Görüşmelerden ve konuşmalardan edindiğimiz izlenim bu çalışmaların olumlu sonuçlanacağı yönünde. Bunun için çalışıyoruz, çabalıyoruz”dedi.

fatsa-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Yenikent Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu