Ekonomi

Sağlık çalışanları iki gün işten ayrılacak

Ankara’da doktorları ve sağlık çalışanlarını temsil eden 21 sivil toplum kuruluşu, etki alanlarını genişletmek ve ortak eylemde buluşmak üzere Sağlık ve Sosyal Hizmet Sendikası ve Çalışma (SABİM) Platformu’nu kurdu.

SABİM hakkında bilgi veren Sağlık Hizmetleri Sendikası (SAHİM-SEN) Genel Başkanı Hasret Akarken, platformu Ankara’da 19 birlik ve 2 aile hekimliği federasyonunun kurduğunu söyledi.

Akarken, devletin kasasından ödenen toplu sözleşme ikramiyesinin kaldırılmasını ve bunun yerine emekli maaşına yansıyan katsayı düzenlemesi ile iyileştirme yapılmasını istediklerini belirtti.

Sağlıkçılar istifa edecek

Sendika lideri Akarken, “Sağlık çalışanları 1-2 Ağustos’ta iş bırakacak. 1-2 Ağustos’ta ülkemizde oluşacak ideal sağlık sisteminin en büyük destekçisi olan sağlık ordusu olarak biz sağlık ordusu olarak hakkımızı istiyoruz. Vatandaşlarımızın hastalarımızın kaliteli tedavi görme ve iyileşme hakkını savunduğumuzu bilmelerini ve bu çabamızda sadece kendimiz için değil, vatandaşlarımız için de çaba sarf ettiğimizin bilinciyle tüm halkımızı yanımızda olmaya davet ediyoruz. nitelikli bir sağlık hizmeti oluşturmaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Yenikent Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu