Haber

Terör örgütü PKK tarafından şehit edilen öğretmen Mehmet İzdal anıldı

Van’ın Gevaş ilçesinde terör örgütü PKK tarafından şehit edilen öğretmen Mehmet İzdal, İzmir’in Seferihisar ilçesindeki kabri başında anıldı.

Şehit öğretmen İzdal’ın ilçe kabristanındaki mezarı başındaki törene Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Vehbi Koç ile öğretmenler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü şükran çelengini, Ahmet Vehbi Koç ile şehidin kız kardeşi Nükhet İzdal Öztürk sundu.

Törende Kur’an-ı Kerim okundu, dua edildi.

Nüket İzdal Öztürk, yaptığı konuşmada, ağabeyinin 29 yıl evvel şehit edildiğini hatırlatarak şunları söyledi:

“Ağabeyim gençliğinin baharında büyük mutluluk ile gittiği görevinde şehit oldu. Adına iki ilköğretim okulu yapıldı ve bu okullardan binlerce öğrenci mezun oldu. Adı o öğrencilerin başarısı ile yaşıyor. Bir yanımız buruk olsa da onu çok özlesek de bir şehit ailesi olarak vatanımıza hizmet aşkı ile şehit düşen ağabeyim ile gurur duyuyoruz. Huzur içinde uyuduğuna inanıyoruz.”

Mehmet İzdal

Sefehirisar’da 7 Nisan1967’de doğan Mehmet İzdal, lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Denizli Eğitim Yüksekokulunda 1989’da tamamladı.

Mehmet İzdal, ilkokul öğretmeni olarak ikinci görev yeri olan Van’ın Gevaş ilçesine atandı. İzdal, atamasından 50 gün sonra 23 Ekim 1993’te, şimdi 26 yaşındayken terör örgütü PKK tarafından şehit edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Yenikent Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu