Ekonomi

“Ucuz otele gitmeyin”

Ekonomik koşullar nedeniyle tatile gitmek zordu. İmkanlarınızı zorlayarak gittiğiniz tatil size çok pahalıya mal olabilir. Antalyalı turizm işletmecisi Ersin Erdoğan, en büyük sorunun ucuz otellerde olduğuna dikkat çekerek, “Ucuz otellere gitmeyin” diyor.

İslami otel konseptinin Türkiye’deki öncülerinden Grand Akça Otel’in sahibi Ersin Erdoğan, rezervasyon yapmadan önce dikkat edilmesi gereken bahisler hakkında şu bilgileri verdi:

“Et öldürme, işçilik fiyatları ortada. Ucuz et haşlanamaz. Bir otelin yüksek maliyetlere rağmen ucuz rezervasyon sağlaması mümkün değildir. Veriyorsa ya hizmet kalitesinde ya da havuzunda ya da denizinde bir sorun var demektir.

GERÇEK YORUMLARI OKUYUN

Otelin web sitesindeki bilgilerle yetinmeyin. Google gibi platformlarda yayınlanan yorumlara bakın. Google yorumları, paraya ayarlanan kişiler tarafından da yazdırılabilir, ancak tüm yorumları okuduğunuzda hangisinin gerçek hangisinin sahte olduğunu hemen anlayacaksınız. Tesisin adını yazarak sosyal medyada arama yapmayı unutmayın.

ŞİKAYETLERE BAKIN

Çevrimiçi şikayet sitelerine bakarak tüketici sorunlarını inceleyin. Bu platformlarda yazılan şikayetler her zaman yaşanılan sorunlar hakkında fikir vermektedir. Bir tesisle ilgili çözümlenmemiş birçok şikayet varsa aslında önemli sorunlar vardır.

TESİS KAÇ YAŞINDADIR?

Tesisin kaç yaşında olduğunu kontrol edin. Bazı oteller yeni açılsa da bir dönem açılmayan otel hakkında güzel yorumlar yazıldığını görebilirsiniz.

Özellikle turizm döneminin berbat geçtiği dönemlerde bazı oteller İslami otel konseptine yöneliyor. Bu tip oteller parayı toplar ve ortadan kaybolur. Biz bunlara sektörde “vur kaç” diyoruz.

Otelin açılış tarihi ile yorum tarihlerini mutlaka karşılaştırın.

SERTİFİKALARI GÖR

Eğer gideceğiniz otel İslami otel konseptinde hizmet veriyorsa, otelde sunulan tüm yemeklerin helal olduğuna dair belge isteyiniz.

TALEP DEĞERLENDİRME SONUÇLARI

İlçe sağlık müdürlüğü ekipleri ayda iki kez otelin havuzundan su örneği alıp analiz ediyor. Otelin plajı varsa denizdeki bakteri durumu da kontrol edilir. Otelden analiz sonuçlarını isteyin. Vermek istemiyorlarsa, bir sorun var demektir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberterme.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Yenikent Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu