Haber

Ulaştırma Bakanı: İzmir’e 215 milyar liralık ulaşım yatırımı yaptık

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, İzmir’de AK Parti hükümetleri döneminde 215 milyar liralık ulaşım yatırımı yaptıklarını ve İzmir’in ihtiyaçlarını iyi bildiklerini söyledi.

Bayraklı ilçesinde İzmir Şehir Hastanesi ve Bağlantı Yolları Açılış Töreninde konuşan Uraloğlu, şehir hastanesi ve bağlantı yollarının şehre hayırlı olmasını diledi.

AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayının Hamza Dağ olduğunu hatırlatan Uraloğlu, şöyle konuştu:

“İzmir’in ulaşım ihtiyacını çok iyi biliyoruz. Yaptığımız işler var, planladık. İstanbul-İzmir Otoyolunu tamamlayıp hizmete aldık. Konak tünellerini tamamladık. Tekrar hizmete açtık. .Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolunu tamamlayıp hizmete açtık.Artık hızlı treni sabırsızlıkla beklediğinizi biliyorum.Geçenlerde şantiyeyi gezdim.Oraya hızlı yürüyoruz.İkmal yapmamız gerekiyordu. İhaleyi de yaptık, tedarik ihalesini de yaptık, yolumuza devam ediyoruz. İnşallah hızlı treni İzmir’e kazandıracağız. İzmir’den Ankara’ya. “3,5 saatte emniyetli yolculuk yapmış olacağız.”

Uraloğlu ayrıca Adnan Menderes Havalimanı terminal binasını hizmete açtıklarını ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İZBAN projesini hayata geçirdiklerini hatırlattı.

Yakın zamanda Yeni Foça’da marinayı inşa edip hizmete açtıklarını anlatan Uraloğlu, “AK Parti hükümetleri döneminde İzmir’e 215 milyar liralık ulaşım yatırımı yaptık. İzmir’in ihtiyaçlarını biliyoruz. Ringe ihtiyaç var. Bunu biliyoruz. Yine şehrin ulaşım ihtiyacından da biz sorumluyuz.” “Biliyoruz. İZBAN’ın Bergama’ya teslimini ve bununla ilgili taleplerinizi biliyoruz. Bunları da planladık.” söz konusu.

Sabuncubeli Tüneli’nin tamamlandığını ve İzmir’den Manisa’ya 15 dakikada ulaşmanın mümkün olduğunu anlatan Uraloğlu, “İzmir’in ihtiyaçlarını biliyoruz. İnşallah sizlerle çalışmaya, İzmir’imize hizmet etmeye devam edeceğiz.” sözlerini kullandı.

canik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Yenikent Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu