Ekonomi

Yükseliş Sürerken Uzmanlar Enerji Hisseleri Konusunda Daha İyimser

BTIG ve Oppenheimer’daki finansal analistler, enerji şirketi hisselerinin değerinde son zamanlarda bir artış gözlemledi. Firmalar Pazartesi günkü raporlarında, bu hisselerin daha fazla kazanç potansiyeline sahip olduğu görüşünü dile getirdi.

Oppenheimer, kısa raporunda, yavaş hareket eden bir piyasaya rağmen, geçen hafta dikkat çeken bir olayın enerji hisselerindeki önemli yükseliş olduğunu belirtti.

Ancak firma, ABD Doları’nın mevcut seviyesinin emtia fiyatlarında uzun süreli bir yükseliş eğilimini sürdürecek kadar düşük olup olmadığı konusunda belirsizlik olduğunu ifade etti. Enerji sektörüne dengeli bir yatırım yapılması yönündeki tavsiyelerini koruyarak, dikkatli hisse senedi seçiminin dalgalanan petrol fiyatlarından daha iyi getiri sağlayacağını vurguladılar.

Oppenheimer analistleri, “İşlem modellerine dayanarak, enerji hisselerindeki son yükseliş, yatırımcıların sektöre olan ilgisinin arttığını ve fiyatların güçlenmeye devam edebileceğini gösteriyor,” diye yazdı.

Buna karşılık BTIG, enerji hisselerinin şu anda yılın en yüksek performans gösteren ikinci sektörü olduğuna ve geçtiğimiz ay en büyük gelişmeyi gösterdiğine dikkat çekti.

“Geçtiğimiz on iki ay boyunca enerji hisseleri S&P 500 endeksinin yaklaşık %14 altında performans gösterdi. Sonuç olarak, tipik olarak on iki aylık performansı dikkate alan momentum odaklı yatırım fonlarında yaygın olarak tutulmuyorlar,” dedi BTIG analistleri. “Örneğin, enerji hisseleri Mayıs ayında yeniden dengelenmesi planlanan Momentum ETF’de sadece %1,38’lik bir paya sahip. Bu durum, enerji hisselerinin iki yıllık istikrarlı fiyat döneminin ardından yakın zamanda artan göreceli güç işaretleriyle birlikte daha fazla kazanç elde edebileceğini gösteriyor.”

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla bilgi için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

halfetiajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Geneli Hizmet veren Firmalar Burada ! Yenikent Evden Eve Nakliyat
tv servisi
Başa dön tuşu